Adepci weganizmu – wskazówki jak wytrwać na diecie roślinnej

Dieta wegańska to obecnie bardzo popularny sposób odżywiania, który przekonuje coraz więcej osób. Zakłada całkowitą rezygnację z jedzenia mięsa oraz produktów odzwierzęcych. W związku z tym w jadłospisie weganina na próżno szukać takich popularnych produktów jak jajka, mleko czy żółty ser. Dieta wegańska to bez wątpienia coś więcej niż tylko kolejny rodzaj odżywiania. Stanowi ona swego rodzaju manifest dotyczących ochrony zwierząt, ocieplania klimatu, a także szeroko zakrojonego konsumpcjonizmu.

Co ciekawe, określeniewegańskie” znaleźć możemy także na obuwiu lub torebkach. Wtedy możemy być pewni, że do ich wykonania nie zostały użyte zwierzęce skóry. 1. Zrób duże zakupy – aby zawsze mieć w domu składniki na pożywny posiłek, warto zaopatrzyć się w żywność, która może z powodzeniem leżeć nawet kilka miesięcy. Należą do niej wszelkiego rodzaju kasze, ryże, makarony, przyprawy oraz ziarna, pestki i mrożonki.

Mając tak bogaty arsenał w kuchni z pewnością zawsze uda nam się przygotować jakiś posiłek na szybko. Chyba każdy wie jak zniechęcający do gotowania jest brak jednego lub dwóch składników, których nie da się niczym zastąpić. 2. Zaopatrz się w blender – blender to bez wątpienia przyjaciel każdego weganina, który to znacznie ułatwia życie na diecie roślinnej. Przydaje się on niemalże codziennie do przygotowywania serków, koktajli, past, sosów , jak i zup kremów.

Poza tym, nie jest to bardzo drogi sprzęt, co jeszcze bardziej zachęca do jego zakupu. 3. Postaw na to, co znasz – początki gotowania roślinnego mogą być dla niewprawionych naprawdę trudne. Warto zatem najpierw zacząć od przygotowywania znanych nam potraw, lecz z wykluczeniem odzwierzęcych składników. Oszczędzi to nie tylko nasz czas, ale też nerwy i budżet.

4. Miej przy sobie przekąskę – warto zawsze mieć przy sobie coś małego do przegryzienia, ponieważ trudno jest przewidzieć kiedy będziemy głodni. Aby nie być zmuszonym do kupowania niewegańskich smakołyków, dobrze jest zatem zawsze być wyposażonym w jakąś roślinną przekąskę. Świetnie sprawdzą się do tego suszone owoce, pestki i nasiona oraz gotowe zbożowo-bakaliowe batony. 5.

Stawiaj na małe kroki – bardzo często osoby rozpoczynające swoją przygodę z weganizmem chcą wprowadzić go we wszystkich dziedzinach swojego życia. W związku z tym modyfikują nie tylko jadłospis, ale też wymieniają swoje kosmetyki czy chemię domową. Warto jednak zachować w tym wszystkim zimną krew i rozsądek, ponieważ tak duży entuzjazm może bardzo szybko nas wypalić i zniechęcić. Dobrze zatem zacząć od, na przykład, organizacji swojej wegańskiej diety.

rolety zewnętrzne natynkowe Poznań