Co to są verticale?

Verticale to jedna ciekawszych metod zasłaniania okien. Stały się one popularne przede wszystkim w biurach, ale aktualnie robią się modne także w domach. Jak wyglądają verticale? To pionowe pasy materiału, które zasłaniają okno wisząc jeden obok drugiego.

Pasy można obrócić lub odsunąć na bok przy pomocy odpowiedniego mechanizmu sznurkowego lub łańcuszkowego. Jakie są zalety verticali? Żaluzje pionowe – bo to ich druga nazwa – pozwalają na doskonałe kontrolowanie ilości światła, która ma wpaść do pomieszczenia. Pod tym względem są lepsze od rolet czy tradycyjnych zasłon.

rolety fasadowe

Jeśli bowiem ustawimy plisy pod odpowiednim kątem, to pomieszczenie rozświetli się tylko trochę. W przypadku rolet jest to niemożliwe – najwyżej możemy zatrzymać roletę w połowie szyby, ale efekt nie będzie już taki sam. Verticale zawsze równomiernie osłaniają pomieszczenie.

Do względów użytkowych warto dodać zalety estetyczne. Żaluzje pionowe świetnie się prezentują. Osobom, które znają to rozwiązanie z biura, verticale kojarzą się przede wszystkim z metalicznym kolorem, takich, jak zwykle posiadają żaluzje.

Verticale przeznaczone dla domu są jednak dostępne w szerokiej palecie barw i wzorów. Oznacza to, że można za ich pomocą ozdobić mieszkanie równie efektywnie, jak przy pomocy klasycznych zasłon czy rolet. W wielu wypadkach wizualny efekt może być nawet lepszy.

Verticale pasują bowiem idealnie do nowoczesnych pomieszczeń, a także dużych przeszkolonych powierzchni. Największe okna zasłonimy szczególnie efektywnie właśnie przy pomocy żaluzji pionowych.

https://mextra.pl/aktualnosci/nieodlaczny-element-posilku-w-restauracji-czyli-krzesla-do-gastronomii/ stoły okrągłe bankietowe