Jak dobrać kolor osłon okiennych?

Kolory rolet można dobierać według różnych kluczy. Wiele zależy od tego, czy pozostała część aranżacji jest już zaprojektowana, czy też wnętrze dopiero będzie wyposażane. Ma to znaczenie dlatego, że roleta może stać się zarówno najważniejszą ozdobą danego pomieszczenia, jak i stanowić jedynie subtelny i użyteczny dodatek.

Jeśli stawiamy na roletę mocno dekoracyjną, warto postawić na ciekawe desenie i wyraziste kolory. Wówczas dobrze, by roleta odznaczała się mocno od reszty pomieszczenia. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzi się duża roleta, taka która może np.

rolety w szczecinie

zasłonić całą wnękę okienną. Duża tkanina będzie robiła większe wrażenie, niż kilka szyb zasłoniętych pojedynczymi, mniejszymi odcinkami materiału. A jaką barwę powinniśmy wybrać, gdy roleta ma być jedynie dodatkiem? Oczywiście podobny odcień do reszty aranżacji i stonowany kolor będzie najbardziej na miejscu.

Jeśli mamy problem z doborem odcienia, to zawsze możemy postawić na jeden z kolorów uniwersalnych. Biel, brąż czy beż świetnie komponują się z większością innych barw. Poza tym, jeśli roleta ma stanowić ważny element aranżacji i będzie miała duże rozmiary, jej odcień powinien być bardziej intensywny, niż odcienie innych części wystroju w podobnym kolorze.

Analogicznie kolor rolety może być mniej wyrazisty, gdy inny element stanowi punkt kulminacyjny projektu. Do tego może wybrać kolory w zależności od charakteru użytkowego pomieszczenia. Rolety o mocnej, ostrej barwie lepiej nadają się do pomieszczeń takich, jak kuchnia czy też salon.

Rolety stonowane lepiej pasują do sypialni i salonu – jeśli ten ma być miejscem pasywnego wypoczynku.

https://kupmeble.pl/oferta/lawy producent ceramiki łazienkowej