Jak poprawnie piłować i obcinać paznokcie?

Chociaż może się wydawać, że piłowanie i obcinanie paznokci to czynność dziecinnie prosta, to jednak okazuje się, że nawet przy niej popełniamy wiele błędów, które mają niekorzystny wpły na stan naszych paznokci oraz wygląd dłoni. Pierwszym i chyba najczęstszym błędem jest piłowanie i obcinanie paznokci tuż po kąpieli.

Płytka paznokcia jest wówczas miękka i łatwiej ją uszkodzić. Paznokcie wydają się bardziej elastyczne, przez co możemy obciąć je w złym kształcie lub za krótko.

Zbyt mocne skracanie paznokci to kolejny błąd. Może się on przyczynić nawet do wrastania paznocki, które jest bardzo bolesne i leczeniem takiego problemu zająć powinien się lekarz dermatolog.

Obcinając lub piłując paznokcie staraj się zatem zostawiać co najmniej kilka milimetrów białej płytki paznokcia. Błędem jest także piłowanie wierzchniej płytki paznokcia.

Jeżeli chcemy wyrównać jego powierzchnię to warto sięgnąć po polerkę, która wygładzi płytkę w sposób o wiele bardziej delikatny. Ostry pilnik może bowiem spowodować więcej szkody i zniszczyć paznokcie.

Dla odważnych Pań przygotowaliśmy specjalne suknie wieczorowe z dekoltem www.stare.gniezno.pl