Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Manicure niwątpliwie poprawia wygląd całych naszych dłoni. Jednak jeżeli jest zanidbany, popękany i z odpryskami to można uzyskać efekt zupełnie odwrotny i nasze dłonie wyglądają niechlujnie. Zbyt częste nakładanie nowego lakieru jednak także nie służy naszym paznokciom oraz skórkom wokół, które są narażone na częste działanie wysuszającego acetonu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zatem wykonywanie długo utrzymującego się manicure. Warto jest poznać kilka sposobów na to, by maksymalnie wydłużyć jego trwałość. Podstawą jest dobre przygotwanie płytki paznokcia.

www.avsy.pl

Zanim przejdziesz do malowania należy ją odtłuścić – można to zrobić zwykłym zmywaczem do paznokci. Następnie konieczne będzie nałożenie bazy – wyrówna ona strukturę paznokcia i sprawi, że lakier będzie się łatwiej rozprowadzał. Następnie należy nałożyć lakier – najlepiej dwie warstwy, aby uniknąć smug i prześwitów.

Kiedy lakier będzie nałożony koniecznie należy przykryć go utwardzaczaem. Dzięki temu lakier będzie lepiej ugruntowany i zabezpiecozny przed odpryskami.

https://tsclinic.pl/cennik/ montibello.pl