Jak przekonać dziecko do jazdy na rowerze w kasku?

O ile kask w przypadku dorosłych rowerzystów nie jest obowiązkowy, chociaż warto go mieć. O tyle w przypadku dziecka musi już znaleźć się na głowie. Niestety nie każde dziecko jest chętne na noszenie takiego kasku, a to oznacza, że czasami trzeba je do tego zachęcić. Jak to zrobić, aby przygotowania do wypraw rowerowych odbywały się bez krzyku i kłótni, a faktycznie były przyjemnością?

Warto skorzystać ze wsparcia

Przede wszystkim jeśli chcemy przekonać nasze dziecko do noszenia kasku podczas jazdy na rowerze, to warto sięgnąć po różnego rodzaju pomoce. Bez trudu znajdziemy bajki czy książeczki, które będą opowiadały historię ulubionych bohaterów naszego dziecka, którzy jeżdżą na rowerze.

W tego typu produkcjach praktycznie zawsze pojawiają się kaski podczas jazdy na rowerze, a więc będziemy mogli pokazać dziecku, że zakładając taki kask będzie naśladowało swoich ulubionych bohaterów. Jednocześnie też możemy tłumaczyć, dlaczego tak ważne jest to, aby podczas jazdy na rowerze miało założony taki kask.

Jak jeszcze możemy przekonać dziecko?

Jeszcze innym sposobem na przekonanie dziecka do noszenia kasku podczas jazdy na rowerze jest kupienie zabawek, które taki kask mają. Wówczas dziecko ubierając lalkę w kask przed wsadzeniem jej na rower, będzie się przyzwyczajało, że to coś normalnego, a więc samo również chętniej będzie korzystało z takiej ochrony swojej głowy. Pomóc może również możliwość samodzielnego wybrania kasku.

Oczywiście to my jako rodzice powinniśmy zadbać o to, aby kask był dobrze dopasowany do dziecięcej główki, ale jednocześnie powinniśmy pozwolić dziecku, aby samo wybrało, w jakim ma być on kolorze. Czy ma być tylko jednokolorowy, czy może mają się na nim znaleźć jakieś postacie z bajek albo inne rysunki. Może się okazać, że jeśli nasza pociecha sama wybierze sobie kask, to również chętniej będzie go zakładała. A jeśli jeździmy na rodzinne wycieczki, to także powinniśmy się w taki kask zaopatrzyć, aby być przykładem dla naszego dziecka. Warto zobaczyć jakie możemy stosować triki, dzięki którym przekonamy nasze dziecko, że na rowerze należy jeździć w kasku.

Im szybciej to zrobimy, tym będzie ono bezpieczniejsze, tym chętniej też taki kask będzie zakładało w dorosłym życiu, zwiększając swoje bezpieczeństwo podczas jazdy.

Oknoplast Kraków https://figahome.com/pl/c/Posciel-lniana/1