Jak usunąć tatuaż?

Chęć usunięcia tatuażu coraz częściej pojawia się u wielu osób. Niegdyś ozdoba, która dodawała uroku, dziś wydaje się być elementem szpecącym. Wszystko przez zmieniających się ludzi, ich upodobania oraz podejście do życia. Niektórzy są także poniekąd zmuszeni do pozbycia się tatuażu ze względu chociażby na pracę. Nie zważając jednak uwagi na źródło decyzji, warto wiedzieć w jaki sposób takie usuwanie się realizuje. Jak się okazuje nie jest to proste i jednoznaczne. Usunięcie tatuażu i skuteczność zabiegu zależy w istocie od tego, z jaką ozdobą mamy do czynienia. Pod uwagę bierze się wielkość tatuażu, jego skomplikowanie, użyte kolory, profesjonalizm wykonania i miejsce w jakim jest umieszczony. Usuwanie tatuażu może odbywać się na wiele różnych sposobów. Dziś najbardziej popularną i działającą metodą jest laseroterapia. Niekiedy stosuje się zabiegi uzupełniające, takie jak: dermabrazja i peelingi chemiczne. Wszystkie te zabiegi są jednak skomplikowane, a do ich użycia stosuje się niebezpieczne preparaty i sprzęty, którymi operować potrafią jedynie specjaliści. W związku z tym nie należy podejmować się usuwania tatuażu w zaciszu domowym, o czym można przeczytać w poradach internautów na przeróżnych forach. Jest to po prostu niebezpieczne i prowadzić może do powstawania brzydkich blizn. Usuwanie tatuażu metodą laserową jest w działaniu bardzo proste, wymaga jednak kilku sesji i dokładności. Wiązki lasera wprowadzane do skóry pochłaniają barwnik z tatuażu.

Wydaje się to banalne, jednak największy problem w tym, że inne długości fal, reagują na inne barwy tatuażu. Cała filozofia w tym, by je umiejętnie dobrać. Trzeba wiedzieć, ze niektóre kolory nie są praktycznie do usunięcia. Jest to np. żółć i lekkie pomarańcze. Najłatwiej usuwa się czernie i kolory ciemne, a najtrudniej i najdłużej – zielenie, odcienie niebieskiego i czerwienie. Aby skutecznie usunąć barwnik tatuażu, potrzebnych jest co najmniej kilka sesji. Sesje te wykonywane są w kilkutygodniowych odstępach, w których jest czas na zagojenie się skóry. Rozbity barwnik w czasie zabiegu zmniejsza swoją intensywność o połowę, dzięki skutecznemu wydaleniu z organizmu. Największe znaczenie w ilości sesji ma wielkość tatuażu i jego kolor. Ceny takich zabiegów są bardzo różne. Zazwyczaj za najmniejsze usunięcie tatuażu trzeba zapłacić około dwustu złotych za sesję, a duże wymagają nakładów nawet do tysiąca złotych. Pamiętajmy jednak, że na jednej sesji się nie kończy prawie nigdy. Minimalna ilość do trzy spotkania, by zabieg uznać za skuteczny i efektywny. Duże i skomplikowane, najbardziej napigmentowane fragmenty skóry trzeba usuwać nawet kilkanaście razy. Oznacza to ogromne koszty.

www.recznenarzedzia.com.pl

Warto więc się zastanowić – czy się zdobić, czy przemyśleć daną decyzję, by jej nie żałować?.

Zobacz jak założyć sukienkę, aby leżała na Tobie idealnie http://epelo.pl/Asortyment_Fryzjerstwo_WLOSY_Pielegnacja-wlosow(2,21863,).aspx