Jakie krzesło do karmienia wybrać? Poznaj top 10

Mając małe dziecko powinniśmy zadbać o to, aby jak najszybciej mogło uczestniczyć w rodzinnych posiłkach. Na początku tylko towarzysząc nam przy stole, jednak z biegiem czasu, gdy będzie już otrzymywało stałe pokarmy, warto zadbać o to, aby mogło z nami wygodnie siedzieć i samo jeść. Jednak żeby było to możliwe, musimy do naszego stołu dostawić specjalne krzesełko. Takie, które nie tylko zapewni dziecku bezpieczeństwo, ale które również będzie wygodne i będzie pasowało do naszych wnętrz. Dlatego też warto popatrzeć, jakie krzesełka do karmienia są nam oferowane i przekonać się, które z nich będzie najlepsze dla naszego dziecka.

Na to zwracajmy uwagę

Przede wszystkim warto wiedzieć, że są takie krzesełka, w których możemy ustawić jedną wysokość i to wszystko. To oznacza, że będziemy mogli z niego korzystać tylko przez krótki czas.

Z drugiej strony oferowane są nam krzesełka do karmienia, które mają regulowaną wysokość. Im dziecko będzie starsze, tym niżej będzie opuszczane takie krzesełko, tak aby pasowało do jego potrzeb. Jeśli dobrze się przyjrzymy tym propozycjom, to szybko się okaże, że w ofercie mamy krzesełka do karmienia, które będą służyły dziecku od 6 miesięcy do nawet 10 lat. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest to, czy wybrane przez nas krzesełko się składa. Mamy takie, które ma sztywne nogi, a więc cały czas będzie zajmowało określoną powierzchnię, ale mamy również takie, które spokojnie możemy złożyć. Wówczas, gdy nie będziemy z nich korzystać, będą zajmowały znacznie mniej miejsca.

Co jeszcze jest w ofercie?

Mamy również takie krzesełka do karmienia, które wyposażone są w kółka.

Dzięki temu nie będziemy musieli dźwigać takiego krzesełka, bo wystarczy je po prostu przesuwać, a specjalna blokada sprawi, że podczas jedzenia będzie stało w jednym miejscu. Możemy wybrać też krzesełka do karmienia, które będą tylko krzesełkami albo zdecydować się na takie rozwiązania, przy których po rozstawieniu będziemy zyskiwali krzesełko i stoliczek, co z pewnością przyda się, gdy dziecko będzie już starsze. Warto także spojrzeć czy wybrane przez nas krzesełko posiada tackę na której będziemy mogli położyć talerzyk. Niektóre ich nie mają, niektóre mają drewniane, ale również plastikowe i zdejmowane, dzięki czemu łatwiej będzie umyć, gdy dziecko już skończy jeść. A jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca i nie możemy sobie pozwolić na krzesełko do karmienia, to zawsze możemy się zdecydować na specjalną nakładkę. Przyczepia się ją do krzesła, sadza się w niej dziecko i zapina, a następnie dosuwa do stołu i dziecko je tak, jak reszta domowników. Mamy wiele różnych modeli krzesełek do karmienia.

Warto porównać jak największą ich liczbę, tak aby móc zdecydować, które będzie najlepsze. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze powinno być bezpieczeństwo i wygoda dziecka.

okna Oknoplast rolety okienne zewnętrzne