Kiedy stosować krem dla niemowlaka?

Krem to jeden z podstawowych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry niemowlaka. Zawarte w nim składniki dobrze nawilżają, ale zarazem natłuszczają skórę. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często dochodzi do nadmiernego łuszczenia się skóry dziecka. Rodzice powinni pamiętać o tym, że kremy takie warto stosować po kąpieli, a także przed planowanym spacerem z niemowlakiem.

Podczas słonecznych dni najlepiej stosować kremy zawierające filtry UV. Krem taki należy nałożyć na wszystkie nieosłonięte części ciała. Dodatkowym zabezpieczeniem przed słońcem może być np. parasol.

W przypadku mroźnych dni lepszą ochronę zapewni dziecku tłusty krem. Jednakże nawet wówczas nie można zapominać o filtrach UV. Pamiętajmy, że zimowe słońce może dziecku bardziej zaszkodzić niż letnie. U niektórych niemowlaków dochodzi do powstawania podrażnień po zastosowaniu kremu.

Najczęściej wynikają one z obecności substancji konserwujących. W takim przypadku najlepiej stosować kremy, które polecane są przez lekarzy.

http://montibello.pl/skin-care/produkty/kategorie-produktow/ laser cutera excel v