Projektanci mody w latach 50.

Lata 50. wykreowały wielu znanych nam do dziś projektantów. W tamtym czasie zasłynęła chociażby Chanel, jednak jedną z ważniejszych ról odegrał Christan Dior.

Już wtedy modna była sylwetka z wąską talią i obcisłym stanikiem. Ten typ został spopularyzowany właśnie dzięki Diorowi. To właśnie w latach 50.

stworzył słynną kolekcję New Look. Stworzył dwa wizerunki kobiet, które miały obowiązywać przez następne lata. Na czym polegały jego założenia? Pierwszy typ zaproponowanej przez niego sylwetki nosił nazwę Corolle.

Inną nazwą była linia „A”. W tym trendzie kobiety mogły zakładać rozkloszowaną spódnica z rozporkiem, pod którą zakładano kilka warstw halek. Przeciwieństwem była sylwetka Ósemka.

W tym typie dominowały obcisłe, ściśle przylegające do ciała spódnice. To właśnie w tych czasach bardzo popularna stała się spódnica ołówkowa. W kolejnych latach pojawiły się nowe trendy w modzie.

W latach 50. niezwykle modne stały się spódnice mające kształt bombki lub kielicha. Charakteryzowały się tym, że były szerokie na górze, by następnie stopniowo zwężać się ku dołowi.

krzesła hotelowe