Roleta wewnętrzna do łazienki

Łazienka to przede wszystkim wilgoć, a to oznacza nieprzyjazne warunki dla wielu materiałów pochodzenia naturalnego. Także dla tkanin, z których wykonane są niektóre rolety. Mimo tego jednak możesz powiesić roletę w łazience. Wystarczy, że postawisz na odpowiedni materiał.

www.3deko.waw.pl

Najlepiej sprawdza się tutaj włókna sztuczne, przede wszystkim poliester. Poliester ma właściwości higroskopijne, to znaczy, że wchłania wodę. Czy to dobrze? Nie zawsze, bo namoczone materiały często się wypaczają oraz zaczynają pleśnieć. Drugą cechą poliestru jest jednak to, że potrafi wilgoć równie szybko odprowadzić.

Oznacza to, że po prostu łatwo schnie. A to z kolei prowadzi to wniosków, że poliester nie jest podatny na niekorzystne działanie cieczy. Nie będzie pleśnieć czy zachodzić grzybem. Do tego jest również mniej podatny na odkształcenia pod wpływem wilgoci.

Roleta powinna być więc wykonana z tworzyw sztucznych, a do tego warto postawić na odpowiedni sposób montażu. Duże znaczenie ma tutaj to, czy roleta będzie osłonięta kasetą. Jeśli chodzi o środowisko charakteryzujące się dużą wilgocią lepiej stawiać na roletę pozbawioną zabudowy. Wówczas woda nie ma się gdzie gromadzić i alergeny nie powstają.

Poza tym, w zależności od preferencji, możemy wybrać roletę całkowicie zaciemniającą pomieszczenie lub bardziej przejrzystą. Jeśli nie przeszkadza Ci to, że ktoś na zewnątrz zobaczy zarys sylwetki osoby przebywające w łazience, to warto postawić na cieńszą roletę. Daje ona dużą dozę prywatności, a jednocześnie wpuszcza sporo światła do pomieszczenia.

krzesła do restauracji podwójna umywalka nablatowa