Rolety, firany i zasłony

Gdy myślimy o osłonie okna, zazwyczaj kolejne rozwiązania postrzegamy jako alternatywy. Gdy decydujemy się na rolety, rezygnujemy z zasłon, a czasem też zasłon i firan. I na odwrót, gdy mamy zamiar wybrać tradycyjne osłony okienne, jednocześnie odsuwamy na bok nowocześniejsze rozwiązania. Warto jednak czasem przyjąć inną perspektywę.

Co powiesz na to, by połączyć tradycyjne i nowoczesne metody zasłaniania okien? Najczęściej stosowanym rozwiązaniem tego typu jest połączenie rolet z firanami. Dlaczego takie zestawienie jest uzasadnione? To proste, roleta zwyczajnie zastępuje zasłonę. Przynajmniej w kwestiach użytkowych. Firanę zasuwamy wtedy, gdy chcemy, by do pomieszczenia docierało nieco dziennego światła, choć jednocześnie pragniemy zachować prywatność.

www.jemy.katowice.pl

Roletę z kolei opuszczamy, gdy naszym celem jest zaciemnienie pomieszczenia lub zapewnienie sobie całkowitej intymności. Takie rozwiązania sprawia, że dwie osłony okienne doskonale się uzupełniają. Nie jest to jednak jedyne wyjście. Na rynku znajdziemy wiele rolet, które pełnią raczej funkcję firany, a nie zasłony, na przykład rolety marki Oknoplast.

Są to rolety wykonane z tzw. materiałów żakardowych. Inaczej mówiąc, tkanina rolety przypomina materiały stosowane do produkcji firan. W takim wypadku roleta idealnie współgra z zasłoną.

Podobnie jak w poprzedni wypadku, jest to doskonałe rozwiązanie z funkcjonalnego punktu widzenia. Poza tym, takie połączenie pozwala na wykonanie wielu interesujących aranżacji i zamianę okna w prawdziwe dzieło sztuki.

stoły cateringowe małe umywalki wpuszczane w blat