Wegetarianie, czyli smak na zielono

Była mowa o osobach, które w ogóle nie jedzą mięsa. Ta grupa nie jest wcale nieliczna, a można wręcz stwierdzić, że regularnie się poszerza.

Wynika to z faktu, że dieta wegetariańska zalicza się do najbardziej modnych. Sięgają po nią zazwyczaj ludzie, którzy chcą świadomie zrezygnować z produktów mięsnych.

Postawy takie mogą wynikać z przekonania, że spożywanie mięsa wiąże się z zadawaniem zwierzętom zbędnego cierpienia. Ludzie ci uważają, że ubój nie jest humanitarny i tak naprawdę nie jest w żaden sposób uzasadniony.

Inna motywacja może mieć charakter bardziej naukowy i silniej umocowany w założeniach dietetyki. Po prostu odstawiając mięso i zastępując je produktami roślinnymi możemy rozpocząć naturalny proces oczyszczania organizmu z toksyn.

chorobyzakaźne.com.pl

Dlatego niektórzy przechodzą okresowo na model wegetariańskiego żywienia, aby poczuć się lepiej i niejako zresetować swój organizm, który przywyknął do obecności mięsa w codziennej diecie. Zdaniem niektórych mięso z masowej produkcji często zawiera zbędne substancje, które mogą odkładać się w ciele (na przykład antybiotyki).

www.raul.net.pl