Wyjątkowe warzywo

Brokuł to wyjątkowe warzywo o niezwykłych właściwościach. Na tle pozostałych produktów roślinnych wyróżnia się wysoką zawartością składników odżywczych korzystnie wpływających na zdrowie oraz swoimi właściwościami leczniczymi. Do najważniejszych właściwości leczniczych brokułów zaliczamy chociażby ochronę przed nowotworami, anemią czy wrzodami żołądka.

www.tajlandiaexpo.pl

Jednocześnie roślina ta pomaga regulować poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na cukrzycę. Produkt roślinny jest świetnym składnikiem menu osób, które chcą schudnąć. Mimo że jest bardzo niskokaloryczny (na 100 g przypada 35 kcal), to zawiera mnóstwo minerałów oraz witamin, chociażby niezwykle ważną witaminę C, magnez, żelazo oraz fosfor.

Dodatkowo posiadają błonnik, które wspomaga proces trawienia. Właściwości odżywcze brokułów czynią je wręcz niezbędnym elementem diety. Brokuły można komponować z wieloma potrawami.

Doskonale sprawdzają się chociażby jako jedna ze składowych zapiekanek, różnorodnych sałatek oraz jako dodatek do makaronu. Roślina ta ma w kuchni bardzo szerokie zastosowanie i każdy znajdzie potrawę, z którą brokuł przypadnie mu do gustu.

słodycze z ksylitolem