Zaburzenia odżywiania u mężczyzn

Zaburzenia odżywiania nie dotyczą tylko kobiet, ale coraz częściej borykają się z tymi problemami także młodzi chłopcy i mężczyźni. Przedstawiamy kilka informacji na temat specyfiki zaburzeń odżywiania na które cierpi płeć męska. Dane pokazują, że około 20-30 % osób z zaburzeniami odżywiania stanowią mężczyźni i chłopcy.

Prawdopodobnie przypadków chorób jest więcej, jednakże są trudne do rozpoznania ze względu na stereotypy funkcjonujące w społeczeństwie oraz brak wrażliwości. Wychudzona, młoda dziewczyna od razu wzbudzi skojarzenia związanie z anoreksją, jednakże w przypadku chłopców mówi się, że za spadek masy ciała odpowiedzialna jest przemiana materii. Zatem w społeczeństwie wciąż brakuje świadomości, że zaburzenia odżywiania to problem nie tylko kobiet.

Z tego powodu statystyki medyczne mogą być lekko przekłamane. Szacuje się, że na leczenie trafia zaledwie niewielki odsetek chorujących osób płci męskiej. Objawy i przyczyny zaburzeń żywienia u mężczyzn są takie same lub całkiem podobne jak w przypadku kobiet.

https://hurtmedyczny.pl/Szczoteczki-manualne konglomerat akrylowy